| Carolinajambal a întrebat:

am o intrebare. Unghiile mele sunt foarte scurte si se rup usor asa ca vreau sa imi iau tipsuri sa mi le aplic acasa. Imi puteti da niste sfaturi? Pot sa aplic oja normala peste tipsuri (nu semi-permanenta sau care necesita lampa)? Tipsurile se pilesc usor si cu pila normala? Imi puteti da linkul la niste tutoriale, mersi.

Răspuns Câştigător
| Ecaterina96 a răspuns:

In principiu poți face cam ce vrei cu ele. Eu îți recomand totuși să le dai o forma orientativă înainte de a le lipi deoarece astfel le chinui mai puțin folosind pila. Trebuie să îți cureți unghiile foarte bine înainte de a te apuca să le pui și să eviți contactul cu apa cam vreo 4-5 ore după aplicare. Totodată, aceste unghii nu rezistă extrem de mult, ci maxim 10 zile în medie, dar chiar și pentru aceasta durată trebuie sa ai mare grijă, să nu le lovești. Nu este anormal să te trezești cu una în lipsă din când în cândwinking

Tutoriale găsești și tu destul de usor pe yt. Baftă