| lauraeliza98 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o întrebare despre unghii. Pot aplica top-coat peste unghiile făcute cu oja normala, iar apoi sa le bag in lampa? Bineînțeles după ce aceasta s-a uscat. Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Le bagi în dulie si bagi dulia in prizălaughing sa vezi ce manichiura faci cu scîntei

| Violleta2022 a răspuns:

Se curata tot ce era vechi pe unghie si se aplica un strat subire si uniform de top-coat, apoi se pune la lampa.
Dupa fiecare strat aplicat pe unghie, se introduce la lampa ca sa se polimerizeze substanta sis a se intareasca.
Niciodata nu se aplica acrilic sau gel peste oja veche!