| Liviu781 a întrebat:

As dori sa stiu daca imi dau cu decolorant in cap daca parul va iesi direct blond ( deschis ). Tin sa mentionez ca m-am mai vopsit dar nu dadusem cu decolorant inainte si eram brunet si a iesit un castaniu. Vreau sa stiu sigur daca imi dau cu decolorant imi iese blond deschis din prima, dau funda!

2 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Nu iese blond deschis din prima. Peste culori inchise, decolorantul nu are ce sa faca din prima incercare. Iti va iesi roscat, portocaliu, sau in cel mai bun caz, un galben dubios. Cel mai bine e sa mergi la salon sa te decoloreze in mai multe sedinte.
Daca vrei, totusi sa il decolorezi acasa, satureaza-l cu ulei de masline sau balsam inainte de decolorare si lasa-l putin in par. Apoi il clatesti si aplici o masca de par si repeti procesul la o saptamana. O sa ajungi blonda in 2-3 saptamani.

| ʎpooɯ a răspuns:

Va iesi roscat!