| IonutCiobanescu a întrebat:

as vrea si eu sa stiu daca exista cumva ceva dinti de plastic care se pot pune pe dintii mei, problema e ca am un pic de loc intre dintii din fata sus, cand inghit limba imi impinge dintele, stiti cumva ceva idei ce as putea sa fac sa nu se vada asa urat? Am de gand sa-mi pun aparat, dar momemtan nu dispun de toti banii si vreau sa ma bucur si eu de zambet, chiar daca nu-i original.

1 răspuns:
| Lovelypeaches100 a răspuns:

Asa ceva nici un dentist nu face, si daca momentan nu vrei sa distrugi si ce ai, cea mai buna varianta ar fi sa astepti pana cand iti pui aparat dentar. Crede-ma, aparatul dentar rezolva orice problema. laughing

Eu in viata mea nu am auzit de dinti de plastic, singurul mod in care poti face ceva asemanator, ca sa astupe acel spatiu, este sa pui fatete, dar alea deja te costa mai mult ca aparatul. Pe langa asta, o sa iti pui acei dinti de plastic(daca exista asa ceva) pentru cateva luni, dupa ii dai jos? Lumea rade mai mult de o schimbare brusca decat una subtila precun aparatul. Daca nu te bucuri de zambet momentan, o optiune ar fi sa zambesti cu buzele inchise, sau sa nu iti pese, exista chiar si celebritati care au spatii intre dinti. Un lucru e cert, nimeni nu isi bate joc de dintii altuia( sau cel putin sa fie atent la dintii tai), mai ales in Romania, unde cam toata lumea are dinti strambi. Sper ca te-am ajutat