| MoroșanuGigi324 a întrebat:

Salut TPU!
Bronzul de la soare este permanent adică dacă am pielea maroniu închis de la soare cum as putea sa scap de ea acasă?
Ceva creme naturale și din comerț.
Exfoliant naturale.

5 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Nu exista creme care sa te scape de bronz. Daca nu vrei sa te bronzezi, acopera-te cand iesi vara din casa, poarta haine lungi, palarie de soare, ochelari, si da-te cu SPF 50, nu te du nici la mare nici la piscina.

| Brizbriz a răspuns (pentru haileewatson):

?!?
deci, toti in jurul tau sunt negrii de-a binelea, daca bronzul de la soare e permanent
NU?!?

nici un bronz nu e permanent, nici soare, nici solar, nici sticla, o sa dispara in cateva saptamani, insa pana nu dispare singur, nu ai ce sa ii faci

| haileewatson a răspuns (pentru Brizbriz):

Unde am zis eu ca bronzul e permanent? I-am zis doar ca nu poate scapa de el cu creme.

| Brizbriz a răspuns (pentru haileewatson):

Nu ai zis, ai insinuat tongue

| Lioana a răspuns:

Bronzul nu e permanent. Dispare treptat in cateva luni.
Doar timpul te scapa de el. Nu exista alta solutie.