| Zozohun a întrebat:

Ce inseamna fl.oz la parfumuri? Ca am unele de 2.6 sau de 3.4. Eu cred ca arata calitatea cu cat numarul este mai mare.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba cu calitatea ci cu cantitatea.

fl.oz = fluid ounce, e o unitate de volum folosita in US si UK

| MihaiNicu23 a răspuns:

Reprezinta o unitate de masura.

| Lostlyric a răspuns:

Oz. reprezinta o unitate de masura englezeasca (se foloseste si in U.S) (ounce). 2.6 oz. sunt in jur de 80 ml, iar 3.4 aprox. 100 ml.
Fl. oz = fluid ounce, insemnand ca aceasta masura, ounce, in cazul de fata, este o unitate de volum. Ounce mai fiind folosit si pentru masa, si pentru greutate.

| Kerre a răspuns:

Oz. este doar o unitate de masura nu reprezinta calitatea.