| alexalexa2000 a întrebat:

Ce program mi-ați recomanda pentru tenul meu să fac dimineața și seara? Adică să aplic vreo mască, cremă sau altceva.Dau Fundăă!♥

Răspuns Câştigător
| LittleB124 a răspuns:

Sincer, ar trebui sa cumperi un lapte demachiant ( poti lua de la Bioten, e super si costa doar 10 lei big grin) Poti folosi si dimineata si seara, chiar daca nu te`ai machiat. Vei aplica pe fata si pur si simplu intinzi, iti va curata impuritatile big grin
Dupa aceea te clatesti de el cu putina apa calduta, folosesti o lotiune tonica sau o crema de fata happy Eu asa fac de obicei happy

5 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Demachiantul, tonifiantul si crema nu trebuie sa iti lipseasca in nicio seara si in nicio dimineata. Acestea se dau in ordinea pe care am zis-o anterior bineinteles dintr-o gama favorabila tenului tau. Pentru ca nu stiu ce tip de ten ai nu mi-as permite sa iti recomand unul. Daca folosesti produse precum fond de ten, pudra etc. nu uita sa folosesti o baza de machiaj care consta intr-o crema hidratanta la fel...pe care o consideri tu cea mai buna sau una speciala de la firme renumite de machiaj(L'oreal, Sephora etc.). sunt mai scumpe insa merita ceva bani. Numai bine!

| xDr0gs a răspuns:

Http://www.picmonkey.com/! Funda?!:D

| piti77 a răspuns:

happy daca ne spui si ce fel de ten ai, poate te vom ajuta cu sfaturi...asa...nu orice masca este buna pentru orice fel de ten

| alexalexa2000 explică:

Mmm am tenul gras am uitat să specific mă scuzați:d.

| Dadi27 a răspuns:

Heei.Mama a facut scoala in domeniul acesta si m-a invatat tot ce stie.Cel mai bun tratament pentru un ten fin si stralucitor, fara cosuri este : In fiecare dimineata si seara sa iti strangi un pumn de struguri negri intr-un borcanel si zeama cu tot cu pielita de la struguri aplic-o pe fata si las-o 10-15 minute, dupa spalate cu apa calda si dupa cu apa rece.O sa vezi rezultate dupa prima aplicarewinking Fundita?puppy dog eyes