| Pnoi a întrebat:

Cum sa scap de coșuri si puncte negre, ajutor cine stie va rog.

5 răspunsuri:
| sIncognito a răspuns:

Depinde mult si ce varsta ai... dar niste lucruri generele sunt urmatoarele

Pentru cosuri este foarte bun Zynerit. Asta o spun din experienta. Iar pentru a prevenii aparitia cosurilor, ofera atentie si fetelor de perna. Trebuiesc spalate macar o data pe saptamana. Sa te speli pe fata dimineata cand te trezesti ar fi alt lucru. Pentru punctele negre, trebuie scoase, dar e delicat fiindca trebuie sa ai grija sa nu se infecteze. Iti deschizi porii facand o baie calda, apoi te apuci, dar dezinfectezi bine, pui niste spirt pe o discheta si ingrijesti isprava.

| Iote a răspuns:

Cu igiena si regim alimentar.

| Amely21 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa stii care este tipul tau de piele. Uscat/ gras/ mixt. Atunci poti sa iti alegi produsele pe baza tipului pielii tale.
Da, si alimentatia e foarte importantă. Și bea multă apă, pentru o piele sănătoasă!winking

| Amely21 a răspuns:

Cand te duci la farmacie, farmacistele stiu cel mai bine sa iti spuna care produse sunt bune pentru tine.

| Popm a răspuns:

Incearca masca neagra sau cea alba, pentru curatarea tenului, porilor in profunzime, pentru eliminarea punctelor negre https://www.cassiopea.ro/masti