| iuliamo a întrebat:

Am multe cosuri si puncte negre, cum sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Iulilove struck! Poti folosii crema Clean&Clear e foarte eficenta, sau sa iti pui pasta de dinti pe ele.Multa Bafta!^^

3 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Cu multa apa si sapun pentru puncte negre si incearca anti contraceptive,pentru ca aceste contin hormoni care inchid pori pieli tenului si face piele ca de bebelusi, o versoar de-a mea a folosit dupa ce ia recomandat medicul, puctele negre poti sa le si scoti prin presare cu ungia, adica le storci pe romaneste.
dar trebuie unblat si la igena personala multa apa si sapun ca nu te topesti.

| Rosalline a răspuns:

Http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=21351,eu mai folosesc si skinoren gel si ivapur(recomandare de la dermatolog);)