| Andreeaea19 a întrebat:

Salut tpu.Cum scap de cosuri? niste remedii naturale aveti idee ceva mai repede mai eficient?!

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ceaiul Canadian Tea, ajuta si la slabit si la detoxifiere dar are mari efecte si la ten, facandu-l mai curat fara cosuri.

| Stef45 a răspuns:

Cremele nu functioneaza asa de bine, plus ca poti sa faci reactii la ele si sa faci mai multe cosuri.Cel mai bine mergi la un dermatolog sa vada exact ce ai si ce tratament e indicat pentru tine.

| skaterboi2002 a răspuns:

Spala-te foarte bine pe fata in fiecare dimineata si seara, se strang murdarii, sebum, si mai este de la transpiratie d-aia se fac cosuri!
eu asa am facut si mi se duc aproape cosurile, mai am pe fata vreo 3-4 cosuri!

| theaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pasta de dinti pusa pe cos inainte de culcare(sa nu exagerezi pentru ca iti poti arde pielea daca pui pe o suprafata mai mare)
uleiul de ricin merge foarte bine de asemenea
pe acestea doua le folosesc mereu cand am cosuri(mai mult pe cel cu pasta de dinti) si chiar merg

| cryss2005 a răspuns:

O linguriță de sare, o linguriță de apa și jumătate de linguriță de zeama de lămâie. Amesteci și aplici pe față. Stai cu acea substanță 5 minute și clătești cu apa călduță, iar după ce ai dat jos tot de pe fata dai cu apa rece pe toată fața. Repeți acest proces de 2-3 ori pe săptămână.