| LarisaDragomir a întrebat:

Imi puteti explica si mie cum sa imprim o poza pe tricou.Ce fel de hartie trebuie. Unde gasesc?

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Cam asa:
"Presupun ca vrei o solutie 'home-made' si nu una industriala. Daca-i asa, nu-i mare filozofie, ai nevoie de o imprimanta cu jet, un fier de calcat si hartie pentru transfer termic. Eu am cumparat de la RTC/ Diverta, era ambalata in seturi de 10 coli si avea instructiuni de folosire. Daca le urmezi totul e ok.
Pozele se imprima cel mai bine pe material alb sau gri deschis, tricourile colorate vor altera un pic culorile, nu se poate imprima pe culori inchise. Materialul pe care vrei sa imprimi trebuie sa fie rezistent (bumbac) pentru. ca imprimarea se face cu fierul dat la maxim. Ai grija ca desenul sa fie printat in oglinda pe hartie, mai ales daca are text.
Odata imprimat, tricoul se spala la mai putin de 30 grade C, de preferinta manual, pentru. ca se duc culorile, rosu cel mai usor, iar negru cel mai greu (asta ar putea sa varieze si in functie de imprimanta).
Succes! " Sursa: http://www.price.ro/forum/showthread.php?t=9013 Sper ca te-am ajutat.