| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat o camasa care a costat mult si sa murdarit si nu are nici un semn pe ea care sa imi arate cum se spala,si imi e frica sa o spal ca imi place foarte mult, cum se procedeaza la astea fara semne?happy

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu are eticheta pe interior, cel mai bine ar fi sa o speli de mana cu detergent obisnuit, fara sa insisti foarte mult pe pata.
Daca nu vrei sa o speli de mana poti incerca si la masina de spalat la 30 de grade si colored wash fara sa o pui alaturi de haine care ar putea pierde culoarea (haince care au culori foarte puternice sau negre), poti folosi si vanish pentru haine colorate, este foarte bun.

| ElenaSA a răspuns:

Vezi pe interior daca are ceva indicatii; daca nu o speli cu detergent obisnuit si cu apa rece, manual.

| Criterion a răspuns:

De obicei in partea stanga-jos(cum vine pe corp), pe interior, se afla eticheta cu indicatiile necesare.
Alte informatii aici:
http://www.urbantrend.ro/cultura3.php.
Succes!