| TattoosPiercingsPlugs14 a întrebat:

nu stiti ce sa fac ca mi se elecctrizeaza parul cand mil fac cu placa... stiu ca o sa-mi spuneti sa nu mil mai intind dar am nevoie... daca mil dau cu fixativ o sa mi se mai electrizeze asa de tare?

Răspuns Câştigător
| cinenuvedenustie a răspuns:

Buna! In primul rand, trebuie sa verifici daca nu este placa de vina, pentru ca sunt unele placi care fac parul sa ti se electrizeze foarte tare.

Apoi exista un ser de la Schwarzkopf special pentru intinderea parului cu placa:ca sa nu ti se electrizeze si ca sa-ti protejeze parul impotriva arderii firelor. FLATLINER FORM /OSIS

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Foloseste un balsam antistatic eventual fara clatire http://atshopping.ro/product.php?id_product=118
sau crema hegron pentru reparare (care se poate folosi si pentru protectia parului inainte sa ti-l faci cu placa) http://atshopping.ro/product.php?id_product=180

| cinenuvedenustie a răspuns:

NU mai poti folosi placa dupa ce ti-l dai cu fixativ! Fixativul il poti folosi dupa ce l-ai intins, in lipsa de alt produs.

| NAMOLOS a răspuns:

Clatit cu otet