| TheSeventhSin a întrebat:

problema e in felul urmator :
Am 15 ani si din clasa a 5a pana in a 9a am avut si inca am cearcane... cei drept ca m-am jucat putin cam mult pe pc laughing
Oricum as vrea o metoda buna de a scapa de cearcane si cea mai buna metoda primeste funda.
Daca se poate buna si rapida laughing.

Răspuns Câştigător
| Hrib_Erika_2000 a răspuns:

Soluția tradițională pentru suprimarea rapidă a cearcănelor sunt compresele reci. Două linguri răcite la congelator sunt cea mai rapidă metodă de a reduce cu succes cearcănele. Nu lăsa însă lingurile metalice la congelator mai mult de 15 minute și nu folosi niciodată cuburi de gheață direct pe pielea sensibilă de sub ochi.

sau

Castravetele şi cartoful crud au efecte și mai puternice dimineața asupra cearcănelor și a ochilor umflați. Asigură-te că legumele sunt reci înainte să-ți pui pe ochi felii cât mai mari, care să acopere pielea de la limita superioară a pleoapei până la limita inferioară a cearcănelor. Feliile de castavete sau de cartof crud acționează eficient asupra pielii timp de 10-15 minute.

Zic din proprie experiență.

Fundăăă? :3

2 răspunsuri:
| DesdemonaHortensia a răspuns:

Dormi o noapte in congelator(sau frigider) si a doua zi nu o sa mai ai cearcane chiar delooc.Sau culca-te de la ora 8, chiar 6 si n-o sa mai ai pentru ca somnul are un rol fff important.O alta varianta ar fi sa-ti iei niste cuburi de gheata sau cartofi, castraveti si dormi toata noaptea cu ei pe oki si dimineata o sa fie gata desumflati ca si cand n-ai fi dormit.N-ar fi rau sa te culci de acumaaa.

| AmNevoieDeTne a răspuns:

Mergi la farmacie -> si ii spui de problema ta cumperi o crema si aia e.