| W0rld a întrebat:

Stiti cumva niste frizuri pentru,,cap mare"? Am capul mare si vreau o frizura ca sa nu iasa capul,, in evidenta". Daca aveti da-ti un link si cu o poza...dau funda!
Multumesc anticipat!
P.S. De preferabil o frizura pentru par mediu-lung. happy

4 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Probabil ceva cu volum mare astfel incat marimea capului sa fie oarecum in armonie cu parul, sa se completeze.

| andra12x a răspuns:

Poate sa fie o frizura fantastica dar daca nu se potriveste cu forma feței tale, degeaba. Asta cu capul mare...cred ca ai tu un fix.
Dacă ai fața ovala, ești norocos. ți se potrivește aproape orice frizura. Dacă ai fața pătrata, trebuie să îți rotunjești liniile feței iar un păr scurt sau mediu tăiat rotund te va ajuta să faci acest lucru. Personalități precum Enrique Iglesias, Matt Damon, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio au această formă a feței.
Dacă ai fața alungită, scopul este să o faci mai ovală. Orice frizură care îți acoperă fruntea îți va scurta din lungimea feței.

| SaintBernard a răspuns:

Ma indoiesc de faptul ca ai capul foarte mare, sigur ai tu un fix. :D Daca totusi te deranjeaza aspectul asta, poti sa optezi pentru tunsorile care care nu necesita mult volum (de evitat tunsorile in scari, bob, asimetric etc) Iti sugerez sa-ti indrepti frecvent parul si sa nu-l incretesti/ondulezi) pentru ceva mai elegant, uite aici http://styleinspirations.biz/......female.jpg

| IzabelaRoxii a răspuns:

Te poate ajuta asta:http://www.eva.ro/......35892.html

Si uite aici o frizura:Fwp-content%252Fuploads%252F2013%252F10%252Ftunsori-2014-par-mediu.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.girlsgocrazy.info%252Fsearch%252Fpar-lung-tunsori%252F%3B520%3B580

Sper ca te-am ajutat!
Funda? :*