| anonim_4396 a întrebat:

Eu as vrea sa ma tund filat, dar nu prea stiu cum mi-ar veni! imi puteti da niste poze cu aceasta frizura si niste pareri de la voi? dar eu vreau sa imi pastrez parul lung-mediu! si daca stiti alte frizuri va rog sa imi ziceti, inca nu m-am hotarat! dau fundita! va multumesc foarte mult

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Uite frizuri la moda in 2010:*(am cautat potrivite parului tau):
Foarte tareeee :
http://www.hji.co.uk/hjimages/images/qhs195/hji/medium/2006-long-blonde.jpg
daca as avea parul lung m-as tunde asa!

La fel de draguta este si fata din imagine:
http://www.fete24.info/......yles11.jpg

http://www.tunsori-noi.com/tunsori-femei/tunsoare-par-lung-filat

Uite pe acest site am gasit lucruri interesante precum vestea ca sprancenele nu mai sunt la moda si ca sunt considerate par in exces, drept urmare modelele s-au pensat definitiv sau le-au vopsit in alb! waw!

| alessia5158 a răspuns:

Aici la "cabina de proba" poti incerca diverse frizuri, machiaje pe propria ta fotografie! ...joaca-te! este distractiv!

| alessia5158 a răspuns:

Uff! am uitat sa-ti dau linkul! Uite-l :http://smartwoman.hotnews.ro/cabina-de-proba

| jolie a răspuns:

Intra pe mi taaz pune-ti poza si vezi exact ce frizuri vreiwinking

| Rallu_3508 a răspuns:

Parul lung-mediu inspira mereu feminitate.Asa ca, parerea mea este sa il lasi asa:D
Dar uite si cateva tunsori din care sa te inspiri
http://www.tunsori-noi.com/files/images/Tunsori-femei-3.jpg
http://www.divahair.ro/......ar_rar.jpg
http://www.divahair.ro/......1_diva.jpg

| zorialbi a răspuns:

M-am tuns si eu filat de cateva ori, pana mi s-a rarit foarte mult parul meu care era des...Si acum ma chinui sa ii dau volum happy Ca sa aiba mai mult volum l-am tuns in scari si folosesc sampon pentru volum si intarirea firului de par.

| MaryMaria027 a răspuns:

Pei tunde-te cum sunt alea emo ai vazut sunt filate si par mediu sau lung si daca vrei poti sa te dai si cu vopsea ca ele depinde daca vrei. Sper ca te-am ajutat.

| MaryMaria027 a răspuns:

Tunde-te ca cele emo. Dc? Pentru ca au par lung-mediu si este filat daca iti place te rog voteazami raspunsul si daca poti raspunde si la intrebarea\intrebarile mele.

| MaryMaria027 a răspuns:

Atunci cand nu stii cum sa-ti tunzi si coafezi parul sau cand eziti intre mai multe tipuri de coafura pentru un eveniment special, trebuie sa alegi ce ti se potriveste cel mai bine, tinand seama de forma fetei. Cum iti dai seama care este forma fetei tale? Cel mai usor este sa te asezi in fata oglinzii, cu parul strans intr-o coada de cal si sa sa desenezi cu un marker conturul fetei. Oricare ar fi rezultatul, exista si pentru tine o coafura care ti se va potrivi perfect.

Fata ovala

Daca ai o fata ca a Jessicai Alba, te poti considera o norocoasa. Fata ovala este cea mai versatila, deci poti incerca aproape orice fel de tunsoare, scurt sau lung, ondulat sau drept. Alege cea mai frumoasa trasatura a fetei tale si pune-o in valoare prin coafura. Daca ai ochi frumosi, se potriveste de minune un breton lung, pieptanat intr-o parte. De evitat sunt straturile scurte care iti fac capul sa para mai lung, dar si tunsorile drepte, nefilate, care iti vor transforma capul intr-o piramida.

Fata lunga
Fata alungita nu-ti permite chiar orice coafura, dar exista destule care sunt posibile. Si Sarah Jessica Parker are aceeasi forma a fetei si totusi arata mereu foarte bine. Trebuie sa alegi acele tunsori care adauga latime fetei tale: boburile pana la barbie, suvitele ondulate sau crete, "gherutele" in jurul fetei. Nu este recomandat parul lung sau foarte scurt, ambele alungind si mai mult fata. Daca totusi nu vrei sa te desparti de parul tau lung, poti alege o tunsoare in "V", cu suvitele din jurul fetei mai scurte, iar cele de la spate mai lungi. De asemenea, nu se recomanda parul drept, lipit de cap. Foloseste un sampon pentru volum si un ondulator daca este cazul.

Fata rotunda
Daca ai fata rotunda ca Charlize Theron sau Cameron Diaz, scopul tau este sa creezi mai putin volum. Incearca tunsorile mai lungi de barbie, in straturi, care iti fac figura mai subtire. Parul trebuie sa fie cat mai drept. Evita cat mai mult parul scurt, mai ales daca este si cret pentru ca accentueaza rotunjimea fetei. Suvitele ondulate sunt permise, cu conditia sa fie lungi sau onduleurile sa inceapa undeva sub nivelul gurii. Ti se potriveste de minune bretonul lung, pieptanat intr-o parte, cu restul parului filat.

Fata patrata
Daca figura ta seamana cu cea a lui Demi Moore sau Angelina Jolie, evita sa scoti in evidenta maxilarul puternic. Poti face asta cu ajutorul suvitelor ondulate si varfurilor filate. Se potriveste si parul lung, cu straturi care incep la nivelul barbiei, mai ales combinat cu un breton pieptanat intr-o parte. Daca ai un par cret sau ondulat, nu il tunde mai scurt de barbie. De asemenea, evita boburile la aceeasi lungime, nefilate, tunsorile foarte scurte si coada de cal.

Fata in forma de inima
Daca ai fata in forma de inima, ca Jennifer Lopez sau Katie Holmes, barbia ascutita este punctul tau slab. Atrage atentia catre ochi sau pometi cu un breton lung sau pana la nivelul sprancenelor, o carare bine pusa in evidenta sau un par mai lung de barbie. Alege straturile lungi in locul parul scurt. Nu se potriveste nici coada de cal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da nu prea cred ca iti sta bine dar da-mi idul tau si iti zic cum ita sta ca si eu sunt tunsa asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te face! Eu m-am tuns filat si imi statea naspa.Mai bine ar fi sa te tunzi bob sau in scari.

| jo_5238 a răspuns:

Uite ce se poarta anul asta: http://www.eufemeia.ro/tunsorile-anului-2010-tendinte - cred ca te poate inspira.