| TheLegend1997 a întrebat:

Stiu ca e o idiotenie ce va intreb dar poate gasesc vreo solutie: acum ceva timp am cumparat un bb cream de la nivea si desi scria light pe el tot e mai inchis decat tenul meu... ce as putea face sa nu para ca am o masca pe fata? laughing))

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Ori îl amesteci cu un fond de ten mai deschis, astfel capeţi şi o acoperire mai mare, ori amesteci cu o cremă hidratantă sau cu ce te dai tu zilnic, dar nu va mai acoperi aşa bine. Oricum bb cream este pentru un ten fără imperfecţiuni.

| lumy4u a răspuns:

Sa il combini cu crema ta de fata, iti pui un pic de bb in palma si un pic de crema de fata, amesteci si il aplici, in felul asta o sa fie mai putin fond de ten si nu o sa se mai vada asa de inchis, incearca :*

| simonica22 a răspuns:

Incearca un alt bb cream. de exemplu Garnier sau altceva...