| Gherghisan_Ionut_1999 a întrebat:

sunt baiat, si am parul mediu si as vrea sa il am drept, ma puteti ajuta va rog dau funda sad

Răspuns Câştigător
| Lαrisα a răspuns:

Sfaturi pentru a avea un par natural drept
– Adaugati cateva picaturi de miere si putine capsuni pisate intr-o ceasca de lapte si aplicati pe par. Dupa 2 ore spalati parul cu un sampon usor. Periati utilizand un pieptene cu dinti largi. Veti avea un par drept si stralucitor.
– Tratamentul cu ulei fierbinte va ajuta sa va indreptati parul si il hidrateaza lasandu-l moale si matasos.
– Tratamentul cu ajutorul unui prosop fierbinte are de asemenea rezultate foarte bune. Ajuta la deschiderea porilor de par si face parul mai sanatos. Puteti spala parul cu un sampon usor dupa tratamentul cu prosop fierbinte.
– Adaugati 2 oua batute peste o lingura de ulei de masline. Aplicati pe scalp, dupa care puteti separa parul cu ajutorul unui pieptene cu dinti largi. Puteti sa va inveliti parul cu folie de aluminiu si sa lasati asa cateva ore. Pe urma spalati parul cu un sampon usor si veti avea un par superb, stralucitor si drept.
– Adaugati suc de lamaie intr-un pahar cu lapte de nuca de cocos. Puneti compozitita la frigider si asteptati pana cand se formeaza un strat de crema la suprafata. Aplicati pe par si lasati sa actioneze ceva timp. Puteti sa va acoperiti parul cu un prosop cald. Spalati parul cum procedati in mod normal. Pieptanati parul cat timp este ud. Dupa reptarea acestei metode veti observa o imbunatatire a calitatii parului.

Daca nu merge, poti incerca si cu placa. big grin

| Gherghisan_Ionut_1999 explică (pentru Lαrisα):

Cum e tratamentul cu ulei fierbinte si cum e ala cu prosopul fierbinte?

| Lαrisα a răspuns (pentru Gherghisan_Ionut_1999):

Tratamente cu ulei cald home made
Este foarte simplu sa iti faci un tratament cu ulei cald acasa, daca preferi produsele naturale. Pentru inceput, amesteca parti egale de ulei de masline cu ulei de rapita. Cate 3 linguri din fiecare sunt de obicei de ajuns. Incalzeste amestecul in microunde, astfel incat sa fie destul de fierbinte, dar sa nu te friga atunci cand il folosesti. Aplica tratamentul cu mainile si maseaza bine fiecare suvita de par. Daca este necesar, piaptana-ti parul cu un pieptene cu dinti rari, pentru a distribui uleiul in mod egal. Infasoara-ti parul intr-un prosop cald sau intr-o casca pentru dus si lasa tratamentul sa actioneze timp de 30 de minute. Clateste produsul de pe par dupa perioada de timp in care l-ai lasat pe par si apoi spala-te cu un sampon bland. Daca iti doresti, poti experimenta cu diferite tipuri de uleiuri, amestecandu-le impreuna cu cele de baza.

Poti sa le cauti tu pe google ca sigur gasesti.winking

5 răspunsuri:
| mary1990 a răspuns:

Lăsa-l ciufuliti măi, asa le plac fetelor, badboy big grin

| Gherghisan_Ionut_1999 explică (pentru mary1990):

Ehehehe, eu il vreau drept, nu stii nici o crema pentru asta?

| Negru_Rodica_1999 a răspuns:

Fala cu placa de par intodeauna drept si el o sa se faca asa am facut si eu si mi sa reusit da intodeauna trebuie sal uzi cu apa