| ChristianMihai11 a întrebat:

Salut,TPU! Sunt din comună Pechea,județul Galați,și am o mica problemă. Eu locuiesc la țară unde munca e la ordinea zilei,și din cauza soarelui ( poate și un pic din naștere) am pielea puțin închisă la culoare și mie nu îmi place. Niște sfaturi,cum pot să îmi depigmentez pielea să fie albă( am pielea foarte închisă pe mâini,pe picioare, și un pic pe față) Dau funda

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Dar ce este rau in asta? Multi isi expun corpul radiatiilor solare sau UV, riscand tot felul de boli de piele, pentru asa arata "bronzati". Nu este rau daca ai pielea inchisa la culoare.
Iti poti depigmenta pielea decat daca folosesti o crema pentru asa ceva, sau interventii chirurgicale.
http://sanatate.acasa.ro/......63931.html
Succes!

2 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Sincer, nu cred caexista alt mod de a-ti albi pielea decat interventiile chirurgicale. Eu asa am auzit. happy

| Kenya a răspuns:

Poti incerca: http://shop.cosmeticplant.ro/......e-mom.html
Dar cel mai bine consulta un dermatolog.