| AlucardSama04 a întrebat:

Vreau să-mi las părul lung și-l am deja destul de lung, cam până aproape de umeri doar că în ultimul timp a început să stea în valuri și "strâmb". La modul că nu stă drept. Nu vreau să folosesc placa pentru îndreptat, ultima oară când am încercat era să-mi ard părul (am mai avut o tentativă de-a-mi lăsa părul lung doar că după pățania cu placa pentru îndreptat, m-am tuns aproape periuță). Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mergi la un salon sa îți ia din vârfuri și spune că îl vrei drept.
După aia il lasi să crească. Oricum nu e posibil sa ai parul perfect drept 100%.

| Ioana_Loredana_1996 a răspuns:

Incearca sa folosesti produse cu keratina : sampon, masca, balsam, keratina il va ajuta sa stea mult mai drept happy

| GrecuMariaaa a răspuns:

Poti sa il piepteni drept dupa ce iesi din baie pana se usuca si pe urma sa il dai cu fixativ.
Eu cred ca parul tau e perfect asa cum este. Majoritatea oamenilor au parul drept. E mai special ondulat. ❤