| Ecaterinuta335 a întrebat:

Am 14 ani si sunt fata. Vreau sa ma tund, bine, nu neapărat vreau o schimbare, dar imi place o frizura si o vreau si eu. Vreau sa ma tund pana la umeri, chiar putin mai sus. Am parul destul de voluminos din nastere, deci nu am fir subtire. Am fata ovala, dar tinde putin de tot spre rotunda. Dilema mea e ca nu stiu cum o sa imi stea. Am încercat aplicatii unde vad cum imi sta cu o tunsoare mai scurta, dar nu mi-a mers. Nu vreau sa regret dupa. Am parul destul de lung acum.
Înainte am avut parul tuns pana la subțiorii, sa spun asa, si zic eu, mi-a stat bine, mie mi-a plăcut.
Vreau sfaturi, va rog. Si nu vreau gen,, Tie trebuie sa uti placa, nu altora" pentru ca stiu asta, si s-ar putea ca MIE sa nu imi placa.
As vrea sa va arat cam cum arat ca sa va puteti da seama. Puteri sa imi scrieti in privat cine e dispus sa ma ajute cu o părere si o sa va dau o poza.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La 14 ani eu zic ca n-o sa-ti stea foarte ok, adica cum vezi tu prin reviste si asa, intrucat cele din reviste sunt femei in toate firea cu trasaturile conturate. Tu inca esti in dezvoltare si risti ca aceasta tunsoare sa te faca sa pari mai mica decat esti. Acum depinde de tine cum vrei sa arati dupa asta.

| Ecaterinuta335 explică (pentru Adry05):

Vreau ca aici, numai ca mai scurt cu vreo 3 cm
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......-faces.jpg

| Adry05 a răspuns (pentru Ecaterinuta335):

PArul ei e intins cu placa, se vede. happy Daca ai parul ondulat, n-o sa-ti stea asa niciodata, doar daca ti-l intinzi constant. Si eu am parul ondulat si l-am avut scurt si nu imi statea. Cea mai buna frizura pentru par ondulat este filat si relativ lung, eu il am pana deasupra sanilor dar cand ma tund ramane putin peste umeri.

| Adry05 a răspuns (pentru Bondarel99):

Oameni buni laughing voi uitati ca multe din astea sunt ori sedinte foto ori de la diverse evenimente. Parul ala e aranjat sa stea asa, la 14 ani nu cred ca va sta in fiecare zi sa-si faca parul, sa nu mai zic ca nici n-ar fi bine intrucat prea multe produse de toate felurile, duc la deteriorarea parului.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Adry05):

Asemanator tot e.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu zic sa fie doar pana la umeri, nu mai sus pentru ca s-ar putea sa nu iti placa asta la final si o sa fie si destul de greu de aranjat.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......-faces.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......airdos.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......63582b.jpg

| Ecaterinuta335 explică (pentru Bondarel99):

As vrea cum e in primul link, numai ca putin mai scurt cu vreo 3-4 cm.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ecaterinuta335):

Si mie imi place, daca ai si parul drept o sa se aseze foarte frumos.

| Ecaterinuta335 explică (pentru Bondarel99):

Am parul ondulat la varfuri din nastere. Dar daca o sa ma tund asa nu o sa mai fie ondulat, ci doar drept. Iti pot trimite in privat contul meu de Facebook ca sa imi spui părerea ta?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ecaterinuta335):

Sigur

| Ecaterinuta335 explică (pentru Bondarel99):

Nu uti pot trimite mesaje pentru ca sunt junior. Imi poti lasa tu mesaj in privat cu Facebook-ul tau, iar eu sa uti dau mesaj direct de pe Facebook?