| clau17dia a întrebat:

Salut tuturor...imi spuneti va rog ce folositi impotriva caderii parului? imicade parul foarte tare,desi folosesc uleide masline,de ricin, vitamina a...mai stiti si altceva? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună iarăşi, Claudia!
În farmacii, uite am găsit aici ceva
http://www.magazinul-dvs.com/categorii/suplimente-cu-litera-b/biotina/16/80
Te pup, multă sănătate!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până la dermatologie ai fost? Cu stresul cum stai?
Pa, pa.

| clau17dia explică (pentru Legiuitoarea):

Pai am fost la dermatolog, dar nu pentru problema parului.in mai m-am mutat in constanta si incepand din vara, ma manca foarte tare pielea, si daca ma scarpinam mi se faceau niste dungi umflate foarte urate...sad atunci am fost acolo la policlinica cu plata, si ala mi-a zis ca trabuie sa fac copii...sad m-a luat la misto.mi-a dat tratament, dar nu a avut nici unefect.mi-a trecut numai in toamna dupa ce nuam mai fost la plaja.cred ca era cv de la soare.nu prea imi plac dermatologii sad cu stresul,nu stau prea bine, adica ca sa simt ca traiesc, trebuie sa ma stresez.mi se pare mai palpitabila viata stresanta, nu e plictisitoare, deci ma cam stresez din orice. happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru clau17dia):

Bună.
Deci, lași stresul nu mai ai probleme cu căderea părului și nici cu pielea.
Pe viitor, expunerea la soare trebuie să fie una cu protecție 50+.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Un tratament foarte eficient şi foarte simplu este cu biotină forte şi şampon cu biotină. Biotina este bună şi pentru păr şi pentru întărirea unghiilor. Este benefică pentru piele, iar mai nou am citit că ar fi eficientă şi în scăderea glicemiei, deci în tratamentul diabetului.
Te pup!

| clau17dia explică (pentru anonim_4396):

Si unde gasesc aceasta biotina? mersi mult :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru clau17dia):

Bună iarăşi, Claudia!
În farmacii, uite am găsit aici ceva
http://www.magazinul-dvs.com/categorii/suplimente-cu-litera-b/biotina/16/80
Te pup, multă sănătate!

| Peachy a răspuns:

Vitamine (anacaps sau viaderm) la mine anacapsurile chiar au dat rezultate! Tonice capilare de la cosmetic plant le gasesti pe net, sau la dm-uri, masti hranitoare pentru par, sampon favisan impotriva caderii parului( chiar da rezultate)

| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Poti interveni atat la interior cu ceva vitamine, si la exterior cu o hrana pentru par si un sampon bun.
Eu folosesc masca + un sampon corespunzator tipului de par
http://www.amway.ro/product/5070,satinique-intensive-repair-masque
Pentru mai multe detalalii skype: silviu_office