| Anonimus12368j8 a întrebat:

Salut,vreau sa imi iau o pereche de jordan stay loyal si nu stiu ce marime imi trebuie. Mi-am masurat talpa si imi iese 26 de cm., aveti idee ce masura mi-ar trebui?

2 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Tu ai umblat descult pana acum? marimea care o porti uzual, la alti pantofi/adidasi. Marimea aceea iti trebuie... eventual cu o jumatate de nr. mai mare, daca consideri ca mai cresti la picior, sau de siguranta. Mai bine mai lejeri decat sa te stranga...

| LPCTSTR a răspuns:

Am dat acum ceva vreme peste un ghid de genul: https://marelbo.com/ro/content/10-ghid-marimi-incaltaminte
Daca esti sigur ca-s 26 si iti poti asuma sa fie un pic mai mici, 39 ar fi masura ta. Insa presupun ca esti baiat, iar marimile sub 40 sunt considerate ca fiind pentru copii, deci pentru tine gasesti numai de la 40 in sus.
Oricum, daca sunt oleaca mai mari nu-i problema, ca rezolvi cu niste branţuri.