| Naty1234567 a întrebat:

Salut,vreau sa-mi dau unghiile cu gel jos acasa, cum sa fac, in afara de pilit unghia? Vreo idee?

2 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Folosește dinții, dar nu-ți recomand metoda asta, mai bine folosește pila. În caz ca sunt lungi, le tai mai întâi și atunci când pilesti pe unghie, încearcă sa nu folosești o parte foarte aspră.

| manumescbosssdeboss a răspuns:

Să ți zic cum am facut eu. Cu cateva degete de la o mana am tinut apasat pe centrul unghiei, iar cu celelalte degete ramase am tras in jos (am apasat in jos). Spre surprinderea mea, nu m-a durut deloc in afara de un deget. Sper ca ai inteles ceva