| CookieMonsta a întrebat:

Salut.
Vroiam sa stiu parerea voastra despre vopseaua Movie Colors. Este doar un nuantator? Ati incercat-o sau cunoasteti persoane care au facut-o? Este necesara decolorarea?
Sau stiti vreo vopsea verde / albastra permanenta, va rog?
Multumesc.
[ Da, da, funda. ]

Răspuns Câştigător
| MoonShadowxB a răspuns:

E nuantator, rezista destul, sticla aia nu o termini niciodatalaughing si e al naibii de bun, serios. Am avut si eu unul mov, si a prins de minune pe parul meu saten inchis. A rezistat cam 5-6 spalari apoi intensitatea culorii a inceput sa scada treptat. Eu nu am avut nevoie de decolorare, mi-a prins asa destul de bine.
Eu am avut o colega bruneta care si-a facut suvite cu Movie Colors rosu, si i-au iesit super.
Mi-a parut rau ca a trebuit sa-l arunc acum cateva zile, ca expirase [a fost in termen cam 2 ani] si mai aveam jumatate din el [se consuma greu].

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Exista si nuantator[ vopsea fara amoniac ] dar si vopsea permanenta. Daca culoarea parului tau e inchisa [ si esti si vopsita ] nu va prinde niciuna fara decolorare. Daca parul tau e natural [ nevopsit ]vei reusit cu vopsea permanenta sa obtii un verde/albastru acceptabil [ nu la fel de frumos ca dupa decolorare ].
Oricum, nu-ti recomand sa te vopsesti singura acasa. Du-te la un salon profesional, mai ales daca vrei si decolorarehee hee

| MoonShadowxB a răspuns:

Eu am stat cu parul prins la piscina si am inotat sub apa, nu s-a intamplat nimic. Mie mi-a iesit culoarea din par doar cu apa calda si sampon. Piscina nu cred ca o sa fie afectata, in schimb, se prea poate sa ramana cateva urme albastre pe hainele tale daca te imbraci si ai parul foarte ud.

| CookieMonsta explică:

Aww, dragut. Dar daca ma trasneste vreo iesire la piscina & co. se trezesc patronii cu piscina colorata?

| Paty25 a răspuns:

Nu e un nuantator, poate fi vorba de vopsea permanenta sau vopsea fara amoniac care se va duce in timp respectiv dupa 28 de spalari { eu am folosit vopsea fara amoniac, dar nu poti sa folosesti orice culoare, depinde de nuanta parului tau :d } Si pentru o vopsea verde sau albastra nu stiu ce sa zic, necesita decolorarea pentru a iesi aceste culori, din curiozitate treci pe la un salon si intreaba! big grin

| Agnesia a răspuns:

Da, stiu o vopsea destul de buna. Este PALET. Incearc-o.

| Wackey a răspuns:

Succes!