| anonim_4396 a întrebat:

...am o pereche de blugi cu talie inalta si nu ii port, as vrea sa ii fac pantaloni scurti dar nu stiu cum, as incerca sa ii fac singura dar ma tem sa nu-i stric aiurea (m-au costat ceva dar mai bine nu-i cumparam). Caut pe net un video sau ceva dar nu gasesc nimic, vreau un link ca sa vad cum as putea sa-i fac. dau fundita please!

Răspuns Câştigător
| mcandr3y a răspuns:

Http://www.designerdenimjeansfashion.com/......s-fashion/ ca in ultima poza din acest articol - ii tai pana unde vrei, tai mai intai un crac apoi pui unul peste celalalt si il tai si pe-al doilea.si le tocesti putin marginea + o curea si param! sau ii tai cat de lungi doresti sa fie, dupa rasucesti in sus pe exterior de doua ori, le calci "rasucitura";)), apoi ii cosi pe interior pe cusaturile deja existente ale pantalonului putin incat sa nu cada! uite ex in poza asta. http://www.asia.ru/en/ProductInfo/1596908.html...

3 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Pai poti sa o rogi pe mama ta sa-ti taie pantalonii si sa tii traga la masina de cusut sau sa-ti arate mama ta cum sa cosi la masina si sa-ti modifici hainele singura happy De exemplu si eu am vrut sa-mi fac o fusta dintr-un material negru si m-a invatat si acum stiu. big grin

| Sofia08 a răspuns:

Mi-am mai modificat hainutele dar pantalonii cu talie inalta niciodata si de asta mi-e cam greu.

| SeeNobody a răspuns:

As spune sa o rogi pe mama ta sa te ajute [ eu asa as face ]. Oricum chiar daca faci tu uite cum am facut eu tot asa ca sa transform blugii in pantaloni scurti : Trebuie sa incerci sa.i tai pana la lungimea dorita. Poti incerca de ex. cu foarfeca dar ai grija sa fie la aceeasi dimensiune si taiat drept. La sfarsit e alegerea ta daca ii lasi asa [ pot ramane un fel de franjuri de la blugi ] sau daca le faci tiv. Daca le faci, ar cam trebui sa faci la masina de cusut. Sper ca te-am ajutat.