| AndreySebY123 a întrebat:

Salutare! Daca folosesc un aparat de ras electric (Philips one blade) mai ma pot irita la fel ca si cum m-as barbieri cu cele normale cu lame?
Credeti ca merita sa-mi cumpar un aparat electric daca am pielea sensibila?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Aparatul nu taie de la baza firului de păr, ci la 0.5-1mm deci pielea nu se irită. Eu de de când folosesc aparat, nu m-am mai iritat, nu mai am coșuri, nu mai am mâncărimi. Folosesc un rowenta forever sharp si unul babyliss E695 pentru lungime.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da te poti irita si de la aparat electric,irosesti banii aiurea, dar na, incearca, omu pana nu vede el cu ochii lui nu crede.

Aia vind reclama, adevarul este altul, ala ce o sa vezi cand sau dupa ce folosesti.

Răspuns utilizator avertizat
| maresaluV12 a răspuns:

Nu te vei irita si nici nu-ti va trebui spuma de ras, dar nu vei mai avea aceeasi fata "cwr de bebelus"