| thechosenone a întrebat:

Salutare la toti si toate.happy La varsta mea de 15 ani ma confrunt cu ceva tipic:Cosurile.As dori cele mai bune solutii sa scap de cosuri. Astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Eu am folosit Zynerit timp de o luna si nu mai am cosuri si nici ca au mai aparut big grin
il poti cumpara de la farmacie si e pana in 50 de ron happy

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

In primul rand iti trebuie o alimentatie corecta (fara fast fooduri si dulciuri multe - sau macar sa fie cat mai naturale), apoi un control dermatologic
altfel, o metoda mai la indemana - spalat fata cu apa usor calduta si sapun (unul recomandat de la farmacie ar fi mai bun), uscarea fetei prin tamponare si aplicat pe zona cu problema putina pudra de Baneocin
Atentie nu trebuiesc sparte aceste cosuri pentru ca raman semne sau si mai rau se pot infecta. Oricum mergi si la un dermatolog

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) Dieta fara grasimi excesive si sare putina.
2) Spalat in fiecare seara cu solutie din ser fiziologic si oxacilina (1 capsula oxacilina si o fiola de 5ml de ser)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu cosuri cand eram mai kinder asa ca tine, mie mi-au disparut facand inhalatie cu musetel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste zynerit dar timp de 3 luni e fff bunwinking

| nutzu' a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.
Sfatul meu:
Foloseste Sebium pentru antiacnee sau Eritroacnol pentru antiacnee.
Sigur o sa-ti mearga.
Si eu aveam aceeasi problema inainte. dar de cand le folosesc mi-au disparut cosurile aproape complet.

| Gigel90 a răspuns:

Timpul e cea mai buna solutie pentru a scapa de ele, ai doar grija sa nu le storci ca iti vor ramane urme.