| vmalex21 a întrebat:

Salutare TPU.In urma cu o zi mi-am făcut un tatuaj pe glezna, primele 12 ore nu a fost nicio problema, acum resimt usturimi.Este ceva normal? Cam cât durează la modul general vindecarea unui tatuaj sau cam cat a durat in cazul vostru? Artista mi-a recomandat sa nu îndepărtez sub nicio forma folia speciala aplicata imediat, trebuie menținută încă 3 zile.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal sa simti usturimi, sa se inroseasca si chiar sa se umfle un pic, doar vreo saptamana.

| vmalex21 explică (pentru Violleta2022):

Ai trecut și tu prin experienta aceasta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru vmalex21):

Eu nu, dar fii-miu da.

| ioana748 a răspuns:

Buna, am o cunostinta, care si a facut cateva tatuaje.
La recomandarea artistului isi dadea cu bpanthen in zona tatuata in primele zile.
Durau senzatiile neplacute cateva zile.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Faci cum a spus artistul tatuator.
Da e normal sa te doara.Tin si 24 ore.
La mine a durat 10 zile de dat cu Bepanthene.
Si cand te va manca, absolut sa nu te scarpini.
Ai zis ca ai o prietena care are mai multe tatuaje.Te ajuta ea cu ce si cum.