| claudiea79 a întrebat:

Samponul clear este bun contra caderii parului? voi ce sampon folositi? nu fac permanent; nu ma vopsesc am 32 de ani. si cade parul foarte mult. nu folosesc decit sampon si balsam atit. nu il usuc cu feonul.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Șamponul Clear este antimătreață.
Utilizează șampon vitaminizant (B5) și un balsam.
Mulți înainte.
Consultă un medic dermatolog.
Căderea părului are mai multe cauze: medicamente, vopsea, expunerea prelungită în medii toxice, mult fum; etc.
Încearcă uleiul de ricin, ajută la creșterea și fortifierea firului de păr.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde. adică caută ceva pentru căderea părului poţi încerca mai multe game de produse şi să vezi pe cele care ţi se potrivesc care au efect. Eu folosesc pantene antirupere, dar nu prea are rezultate. Şi eu încă caut happy.

| biiiabyby a răspuns:

Incearca un sampon din farmacii impotriva caderii parului.Si cat despre Clear, il folosesc si e foarte bun.Nu imi cade foarte mult parul si nu am nici matreata.

| oana1 a răspuns:

Poate fi si de la stres, incearca niste vitamine pentru par, eu am folosit Miss Vitaal si am fost foarte multumita de rezultat, in paralel am mai folosit si lotiune regeneranta cu petroleum de la gerovital, este ieftina si se gaseste in toate supermarket-urile.La mine a mers, incearca si tu.Bafta!

| Alien a răspuns:

Ai lipsa de calciu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai bun sampon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul iti cade si din cauza hormonilor sa stii de ex mie.eu am ocazia sa raman cheala sa stii si iau tratament din luna mai si nu cunosc niciun rezultat.