| titi_1218 a întrebat:

folositi cineva samponul CLEAR? eu il folosesc de o luna si jumate si inceput sa-mi cada parul...nu tare dar oricum...mai ales cind mil spal... poate fi de la sampon?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Cand eram in romania, era singurul sampon care imi facea parul frumos,(il am foarte gras)
eu cred ca nu este samponul de vina!
mai degraba stresul, poluarea (presupun)
intreband la coafor, nu stiu daca te vei lamuri, mie imi recomanda tot timpul sampoanele pe care le au ei la vanzare,"cica" sunt "profesionale"...
mai bine de duci la un dermatolog,(cred ca acolo trebuie sa mergi in legatura cu problemele de scalp!)

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu are nici o vina sapmonul.Eu folosesc Clear de foarte mult timp si sunt foarte multumita de elbig grinIti lasa parul curat, matasos si scapi si de matreatawinking
Alta cred ca este problema.straight face

| Silvia a răspuns:

L`am folosit si eu, insa l`am lasat pentru Pantenebig grin
Nu cred ca samponul este de vina...thinking

| ing. a răspuns:

Buna.love struck
Si eu am folosit Clear pentru ca multa lume mi-a spus ca este foarte bun si ca parul este mai sanatos si lipsit de matreata.
Am inceput sa-l folosesc, si dupa 2 zile, parul meu se ingrasase groaznic, nici volum nu mai avea.
Depinde de par. Poate fi si el o cauza. Dar de obicei principala cauza este stresul.happy
Eu acum folosesc Nivea.
>big grin

| Crisu_8081 a răspuns:

Fac matreata de la Clear...si,in plus, numele meu nu este Nicole.

| angel10 a răspuns:

Folosesc Clear si sunt multumita.
Nu cred ca acest sampon iti influenteaza caderea parului, trebuie sa cada o anumita cantitate de fire de par pe an, nu e o problema acest lucru, dar daca crezi ca pierzi mai multe fire decat trebuie iti recomand sa mergi la un medic.

| titi_1218 explică:

Mersi pentru ajutor...

| Yly a răspuns:

Si eu folosesc de cateva luni.si sincer nu cred ca e de la sampon. daca iti cade parul ar trebui sa iei ceva solutie de la farmacie.winking

| kenzo a răspuns:

Eu folosesc Dercos de la Vichy si sunt foarte multumit. Poti folosi cu incredere si un sampon Wella Lifetex!

| utilizatortpu a răspuns:

Acel... "mai ales"... certifică faptul că de obicei îţi cade părul! Cauza o poate identifica medicul specialist, mai puţin noi oamenii, fiecare dintre noi folosind ce şampon doreşte. Da să ştii că reclama negativă la un produs, îţi poate crea probleme în viaţă. Probleme financiare adică, prin plata a cine ştie ce despăgubiri, în urma unui proces, pierdut garantat de către tine, în faţa unei multinaţionale. Aşa că atenţie ce tastezi pe internet.Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca din cauza samponului! Ci din cuza ca parul se regenereaza.Eu folosesc Dove.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa excludem posibilitatea ca poate este din cauza samponului. Chiar daca pentru unii este un sampon bun si sunt multumiti de el asta nu inseamna ca este compatibil cu toata populatia. De obicei efectele unui sampon se vad/simt dupa prima luna de spalare deci exista posibilitatea sa fie de la el.
Daca peste inca o luna se agraveaza situatia eu zic sa incerci alt sampon.
Daca nu e de la sampon inseamna ca trebuie sa iei calciu si magneziu, aceeasi problema am avut-o si eu acum 2 luni si dupa tratament ma simt mult mai bine. Caderea parului e unul din simptome... daca mai ai si altele: ameteli, stari de rau, unghii exfoliate, tensiune mica, ti se zbat muschii etc...inseamna ca este de la lipsa de magneziu si calciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna titi.La fel am patit si eu. diferenta este ca mie a inceput sa-mi cada fff rau.Initial am crezut ca este de la cura de slabire pe care o tineam; m-am speriat destul de tare pentru ca pana acum nu mai avusesem probleme cu cazutul parului si asa ca am dat fuguta la doctor si mi-am facut toate analizele. Cu stupoare am constatat ca sunt sanatoasa tun, asa ca singura explicatie este ca samponul clear este de vina.La fel ca tine apucasem sa-l folosesc cam o luna si ceva. Un sfat sincer ar fi sa nu-l mai folosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna titi.Sunt cea care ti-a scris anterior.Revin pentru a-ti spune ca la mine s-a dovedit intre timp ca, caderea parului se datora unei probleme de sanatate, si anume unui chist ovarian, si nu din cauza samponului. Cel mai bine ar fi sa te adresezi unui dermatolog, pana la urma ei sunt cei care iti pot da un raspuns competent. Sper sa ca nu te-am indus in eroare cu raspunsul meu anterior. Iti doresc multa sanatate si sa nu-ti mai cada parulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ai inceput de chelie...
nu e de la scmponlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi sigir ca da!
nu ti se potriveste
!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc clear si este cel mai bun sampon, nu mai am matreata si face parul frumos, miroase mult timp samponul dar se poate sa fie prea puternic pentru scalpul tau si de aceea sa iti cada parul, sau o fi alta cauza, probleme de sanatate sau ceva de genu, iti recomand mai intai sa consulti medicul deromatog si daca nu e de vina sapmonul, sa il folosesti in contiunuare ca altele fac matreata. oricum faci cum crezi tu si sper sa nu iti mai cada parul pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate sampoanele au aproximativ aceleasi componente asa ca indiferent ce sampon ai folosi o sa-ti cada parul cel mai probabil din cauza ca primavara-vara parul se regenereaza. si eu folosesc clear si tot la a doua-a treia spalat ma fac cu jhonsons baby. dupa parerea mea clear este bun, depinde de la persoana la persoana cum reactioneaza scalpul si parul la diferite sampoane.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este de la sampon, si mie imi cade rau parul de la Clear, nu e bun deloc samponul acesta, poate doar in privinta matretii, ca nu mai faceam deloc matreata cand ma spalam cu el. dar decat sa n-am matreata si sa raman fara par de la el mai bine folosesc un sampon obisnuit si stiu ca nu imi mai cade parul chiar daca trebuie sa il folosesc in fiecare zi pentru a nu aparea matreata dar stiu ca nu raman cheala, nu il mai folosi, eu iti recomand Adnance tehniquies de la Avon pe culoarea bleu antimatreata, daca il folosesti regulat nu iti mai apare matreata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place pentru ca nu mai am matreata...big grin
Si imi iubesc parul!:X
mai ales acum ca am si scalpul "curat" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc clear de mai bine de jumatate de an, am parul lung cu toate cas baiat... da prefer clear, chiar isi face treaba...

| gyanina a răspuns:

Da eu folosesc si sunt multumita... te sfatuiesc ca atunci cand mergi la un coafor sa ceri niste pareri de la specialistiwinking... succeskiss