| azazel123 a întrebat:

Se mai poarta genu asta de jeans? Sau sunt prea stramti?

http://www2.hm.com/ro_ro/productpage.0400978006.html

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

O sa deviez doar putin de la raspunsul meu pentru a te lasa sa-mi intelegi perceptia.
Pentru ca m-a izbit numele brand-ului din exemplul tau. H&M, la fel ca si New Yorker, Bershka & Co. sunt brand-uri de fast fashion. Produc in cantitati industriale, de la un an la altul, au proprii designeri vestimentari care sunt nevoiti sa creeze in ritm accelerat, muncitori multi, platiti prost, vizavi de care isi dezvolta si comportamente neetice. Dar nu asta e problema. Pentru a produce toata cantitatea aceea de modele, sunt nevoiti sa plateasca designeri prost pentru idei rapide. Fast Fashion. Asta insemnand ca nu mai conteaza ce anume este la moda sau nu, ca oricum nici un fashion victim nu ar tine pasul cu ideile lor decat daca iti cumperi haine la fiecare schimbare de sezon, in fiecare an.
Ca sa raspund intrebarii tale, blugii cu taietura "Stretch Skinny" se vor purta mereu, conteaza cu ce ii combini. In schimb, ca idee, au iesit din intunericul mintii de artist.
O varianta ce s-ar asorta ar fi un pulover oversized si tenisi, o alta varianta ar fi un tricou slim si un blazer.