| IateyourCookie a întrebat:

Selena Gomez are fata rotunda?
daca am fata rotunda mi-ar sta bine cu parul scurt?

3 răspunsuri:
| AlinaEremiaOficiall a răspuns:

Da ...sa stii ca chiar ti-ar sta bine! Si eu am o prietena cu fata rotunda si so tuns bob ca si selena si i sta asa de bine! Dar totusi dupa un timp o sa iti para foarte rau dupa par si o sa iti doresti sa nu te fi tuns exact asa am patit si eu! Bafta oricum! fundita?

| bernylory a răspuns:

Da

| ellacutegirl12 a răspuns:

Daca esti putin plinuta si ai o fata rotunda, nu este recomandat sa iti lasi parul sa creasca lung. Tunsorile scurte subtiaza talia si dau impresia ca esti mai inalta. Daca esti mica de statura ti se potriveste o tunsoare scurta care incadreaza fata.Parul fin si subtire este recomandat de expertii in coafura,sa fie taiat la nivelul umerilor,iar varfurile sa fie filate ca sa dea impresia de volum. Daca este inalta, subtirica si cu fata ovala sau rotunda, parul lung iti va pune in valoare silueta. CURIOZITATEtonguearul creste cu aproximativ 1cm pe luna.Cel mai lung par din lume ii apartine unui vietnamez pe nume Tran Van Hau al carui par a atins lungimea de 6.2m Uleiul de floarea-soarelui,soia sau porumb reda parului stralucire si hidratare, Uleiul de rozmarin sau de levantica se poate foloi cu succes pentru indepartarea matretii. NU UITA!:Sampoanele care produc multa spuma sunt daunatoare! Dupa ce ai spalat parul, inveleste-l intr-un prosop si tine-l asa pentru 10-15min.Nu freca parul cu prosopul,atata timp cat este umed! Piaptana-l si apoi doar daca este absolut necesar usca-l cu uscatorul, folosind aerul rece. Aerul cald arde firul de par si il ditruge. Daca nu este necesar, lasa-l sa se usuce natural.Uscatorul de par se tine la 15-20cm de par! Parul se spala atunci cand isi pierde stralucirea.Iar pentru a-i pastra aspectul sanatos, varfurile se taie o data la 6 saptamani adica de 2ori pe an(o sa-ti creasca mai repede daca il tai).Se uda cu apa calduta, nu fierbinte, se pune samponul si se maseaza usor doua-trei min. Apoi se clateste. Sper ca te-am ajutat! Fundabig grin?