| kitten15 a întrebat:

Si-a cumparat cineva vreun inel de la Meli Melo? Vreau sa stiu din ce sunt facute : argint sau prostie de aia care se innegreste pe mana dupa 2 zile. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| MissVamp a răspuns:

Din argint sigur nu sunt, scrie pe spatele suportului unde sunt puse dar nu se inegresc in doua zile....max.o saptamana daca le uzi in continuu, dar daca le ti departe de apa va fi ok...winking

8 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Mie imi plac inelele din argint sau aur dar port si inele fantezie din aliaje metalice luate de la Meli Melo sau alte magazine de accesorii. Sunt haioase si unele modele sa vreau sa le iau din argint si nu le gasesc asa ca optez si pentru inele din materiale nepretioase. Avantaj> sunt ieftine sau relative ieftine si pot sa-mi iau modele pe masura ce apar. Dezavantaje> nu sunt atat de rezistente si se pot deprecia mai usor.

| mona a răspuns:

Nu sunt din argint si se fac urate dupa un timp

| BiuL a răspuns:

Eu mi-am cumparat mai multe inele de la Meli Melo si nu s-a inegrit niciunul. Nu sunt din argint, sunt din metal obisnuit, mai sunt si cei din aur de la sectiunea respetiva.
http://melimeloparis.ro/produse/inele.html

| AnaaML a răspuns:

Depinde de model.
Eu, de exemplu, ador inelele de la Meli Melo. cred ca in ultima perioada mi-am lua 14. din toate care le-am luat de curand, numai unul s-a inegrit pe mana mea si pare de calitate mai proasta.

Succes.

| LolaLollita a răspuns:

Nu te amagi ca nu sunt din argint. La ce pret au unele, mai bine iti iei unul din argint happy

| EmanuelaZ a răspuns:

Nu sunt din argint. Poti vedea aici bijuterii in genul celor de la MM, dar la preturi mai mici. https://www.facebook.com/Ema.bijuteriihandmade

| jolycris a răspuns:

Eu mi-am luat un inel cu un marhappy...nu au bijuterii din argint doar din metal, dar fara nichel( asa scria pe etichetabig grin )

| Flory_9160 a răspuns:

Nu sunt bune..Mai bine nu iti cumperi..mai pui niste bani deoparte si iti iei unul din argint