| anonim_4396 a întrebat:

Solutia pentru indepartarea cuticulelor poate afecta si unghia sau pielea din jurul unghiilor? (ma refer daca aceasta solutie are si un efect secundar in afara de cel benefic, de a inmuia cuticulele )

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Daca este un produs ok nu ar trebui sa fie decat efecte benefice.

| SaschaM a răspuns:

Da, folosita tot timpul, solutia de indepartat cuticulele poate face unghiile mai moi. Cel mai bun lucru pe care il poti face pentru cuticule este sa le hidratezi zilnic cu ulei. In felul asta, nu o sa ai prea multa piele moarta de indepartat (iar cea existenta se va desprinde usor) si treaba o sa mearga repede, fara sa fie nevoie de solutia de indepartat. Mai multe informatii despre ingrijirea cuticulelor poti gasi aici, pe blogul meu http://mypsychonails.blogspot.ro/......icles.html

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Nu, insa depinde si de calitate happy

| carmyx a răspuns:

Doar pielea din jurul unghiei.