| iwannabeperfect a întrebat:

Sprancenele mele nu sunt tocmai subtiri langa nas dar "pe la sfarsit" (scuzati exprimarea) sunt subtiri,nu cred caerau asa inainte numai ca cei de la salon mii i-au tot subtiat, iar acum cred ca chiar daca le las sa creasca nu-mi cresc in asa fel incat sa le dau forma mai groasa. ce sa fac?

http://2.bp.blogspot.com/....../704-4.jpg

ceva de genul pe la coada.

funda*

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Renunţă la pensat pentru cel puţin 3 săptămâni. Ştiu că e greu, dar trebuie. Şi aplică în fiecare seară ulei de ricin. Abia după ce îţi cresc, poţi să dai o nouă formă sprâncenelor. Dacă vrei să mergi la salon, îţi alegi tu o poză cu sprâncene frumoase şi îi spui să ţi le penseze aşa. Pont: uită-te întâi la sprâncenele ei, dacă ţi se par frumoaseşi au o formă drăguţă, poţi să te laşi pe mâna ei, fiindcă ştie să penseze.
Între timp, ţi le poţi contura cu un creion. Pont: iei o pensulă unghiulară, şi cu ea aplici culoarea, nu direct cu creionul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Fă-le cu creionul.
Foloseşte uleiul de ricin.
Te pup!