| Stefiii87 a întrebat:

Spray-urile de la Avon anti-cosuri de pe spate sunt bune?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca tot ce e avon e cam varza. Creme bune pentru cosuri sunt La roche posay duo sau ivaterm akne-syt. Dar pentru spate nu vad rostul folosirii unei creme atat de micute la extra pret.
Mie de exemplu imi apar pe spate daca ma spal cu geluri de dus acolo.Da-ti si tu seama de la ce apar sau daca apar doar vara de la caldura etc.

Eu folosesc sapun protex ca sa scap de ele ( cel verde ). Il ud, il dau pe cosuri si astept pana se usuca si dupa dus. De cel putin doua ori pe zi treaba asta pana dispar. happy

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Am folosit ani de zile Avon si am fost reprezentant
am acnee si am cumparat multe pentru cosuri de la Avon si nimic nu a dat rezultate.
asta e sfatul meu.

CITESTE sfaturi pentru acnee:

http://deearockon.blogspot.ro/2014/04/sfaturi-pentru-acnee.html

| PeFuga a răspuns:

Depinde de cum reactioneaza corpul tau. Eu am avut sprayul respectiv si a fost ok, a uscat cosurile mai repede decat s-ar fi uscat in mod natural. Ce mai pot recomanda din gama respectiva sunt exfoliantul pentru fata si lotiunea tonica cu acid salicilic (ambele din gama cu albastru daca nu ma insel). Mie mi-au priit si am fost multumita de rezultate, insa, repet, tine foarte mult de organismul tau. Cred ca sunt totusi suficient de ieftine incat sa le poti da o sansa happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Eu n-am mai avut cosuri pe spate dupa ce am renuntat la carnea de porc.winking

| Stefiii87 explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Nu mananc carne deloc si tot imi apar cosuri.

| Flutu012 a răspuns:

Toate cremele de la AVON sunt varza! laughing) Mai rau iti fac.