| ciresik80 a întrebat:

Spuneti-mi va rog si mie niste parfumuri de dama dulci,puternice care atrag priviri si complimente, multumesc.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Cel mai corect, vezi ce ți se potrivește. Sfaturile par chiar utile pentru o alegere optimă.
Voila un horoscop al aromelor:
http://www.eparfum.ro/horoscopul_aromelor.php
Cu plăcere!

9 răspunsuri:
| Pirkko a răspuns:

Parfumul pe care-l mirosi tu la magazin nu va mirosi la fel pe tine. Se va amesteca cu secretiile tale corporale. De aceea ar trebui sa-l incerci in magazin si sa astepti un pic (o jumatate de ora cel putin) ca sa vezi rezultatul. Asta ca sa stii din start si sa nu-ti dai banii aiurea. In functie de mijloacele tale financiare, incearca parfumurile Guerlain, Dior, Kenzo, Jo Malone, Prada, Narciso Rodriguez.
Ai putea fi ajutata daca precizezi ce familii olfactive preferi (parfumul e complex) : flori, fructe, orientale etc. Nu uita ca parfumurile puternice incomodeaza. Exemplu : Opium de Yves Saint-Laurent. Sunt curios sa vad unul care n-a facut o sincopa mirosind o domnisoara (imbracata sau dezbracata) care s-a « dusat » cu parfumul asta. big grin

| Euletitia a răspuns:

Buna! De doi ani de zile folosesc acelasi parfum, e super si il ador...mi-a adus multe complimente si se asorteaza perefct personalitatii mele si preferintelor mele. E vorba de un parfum fabricatin Israel, Dead Sea Spa, singura lui problema fiind pretul(1300lei-e scump, dar parerea mea e ca merita banii). Daca esti din Iasi iti pot spune unde il gsesti.

| ScheißeBeMine a răspuns:

Lady Gaga - FAME, miroase divin si s-au vandut +6 milioane de sticlute in prima saptamana deci. merita

| Lorodana a răspuns:

Uite aici o lista intreaga cu parfumuri dulci si puternice de dama
http://www.parfumela.ro/arome-parfumuri/parfumuri-dulci-dama.html

| Lupasliviu a răspuns:

Buna ziua, gasesti aici in categoria cu femei-parfumuri!
http://hainefashion.eu/

| sefultau a răspuns:

Chanel no 5. a fost si este cel mai vandut parfum feminin din lume pana in prezent. in opinia mea e cel mai perfect si ar mai fi dolce&gabbana blue pentru femei care iarasi e criminal. insa sa fie pe cat posibil originale altfel nu prea are rost happy

| Replique a răspuns:

ALIEN este un parfum floral-lemnos, lansat în 2005. Creatorii aromei sunt parfumierii Dominique Ropion și Laurent Bruyere. Maeștrii s-au inspirat din forța creatoare a Femeii, construind o imagine olfactivă a unei ființe sacrale – radiante, senzuale și enigmatice, aflate la intersecția originilor lumii și a viitorului îndepărtat. Pe site-ul https://replique.ro/ o sa gasesti alternative la pret rezonabil pentru mai multe parfumuri renumite.

| IonelaDi a răspuns:

Eu una iti recomand parfumul meu preferat care este putin dulce. atat cat sa nu deranjeze. http://esente-parfumuri.ro/parfumuri-femei/givenchy-hot-couture/ aceasta este si il folosesc de aproximativ 3 ani cu cea mai mare placere.