| ɐzʇıןoʌɐıp a întrebat:

Stie cineva cum se fac tatuajele cu henna?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Iti alegi tu modelul si acel model il pune pe tine,face conturul,apoi se picteaza fondul.
dureaza cateva zeci de minute,depinde de model, cat de mare e, si costa de la 10-50lei.
eu mi-am facut 2 tatuaje, unul care trebuia sa tina 2 saptamani iar altul o luna, dar la fiecare spalare se lua cate putin si pana l urma s-au dus complet cam in 3 saptamani.

2 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Fara ac cu sigurantawinkingTe picteaza acolo si tine catva timp

| Etelca a răspuns:

Iti alegi modelul,il face pe o hartiuta, iti pune hartiuta pe locul dorit, o ia si dupa aceea da conturul cu un fel de pensula.Costa de la 20-50 de lei.Conteaza si cat vrei sa reziste. Dureaza o ora jumatate, doua.Bafta!