| Antonia90 a întrebat:

Unghiile exfoliate cresc mai greu? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghiile exfoliate cersesc sa fie taiate din carne happy.
Trebuie sa iei vitamine de la a-z, sa folosesti o pila din lemn sau orice alt fel de pila doar nu cea din metal care e foarte dura.
Unghiile se taie doar dupa baie cand sunt inmuiate si nu sunt sanse sa se exfolieze.
Unghiile se rupt usor si pentru ca sunt sensibile la acetona, asa ca ar fi indicat sa folosesti un diluant fara acetona, este mai scump ce'i drept dar se cere, e vreo 20 de lei.
Oja o ti 3 zile pe unghii si dupa faci o pauza, de preferat oja bio.
Si folosesti un tratament de intarire a unghiei cum este cel de la farmec cu vitamina b.
Ps : nu tine mainile prea mult in apa.

| Antonia90 explică (pentru anonim_4396):

Am auzit si eu despre tratamentul de la farmec, si culmea nu il gasesc nicaieri! laughing
l-ai folosit si tu si a avut efect? in cat timp?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l'am luat de la un magazin care avea si machiaje si sampon, cauta si tu intr'uin magazin care are un colt de machiaje si restul alimente.
Pai se vede o schimbare de textura de la prima aplicare si se intaresc cu fiecare utilizare.
Ei recomanda ca in prima saptamana sa fie folosit zilnic si in urmatoarele doar de 2-3 ori pe saptamana.
Ps : daca ai vreo taietura sa te pazeasca Domnu sa te atingi cu acea substanta ca o sa simti durerea pana in os.