| puyshor a întrebat:

Stie cineva vreun remediu impotriva vergeturilor?

Răspuns Câştigător
| Sin a răspuns:

Recomand Elancyl de la Galenic, se gaseste in farmaciile sensi blu. E foarte buna.

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pot fi eliminate cu laser.

| Yang a răspuns:

Eu mi-am preparat singura o crema antivergeturi dupa o reteta descoperita de mama mea(ea a avut vergeturi serioase dupa nastere) intr-o revista naturista! ingredientele sunt urmatoarele:1 lingura de vitaminaE (se extrage din capsulele moi cu ajutorul unui ac incalzit)1 lingura vitaminaA, 1 lingura de elastina pura(eu mi-am facut comanda la o farmacie traditionala ce a luat legatura cu un laborator cosmetice deoarece elastina pura nu se gaseste in comert), 6 linguri ulei de masline presat la rece, 6 linguri de gel pur aloe vera. amesteca toate ingredientele foarte bine invartind intr-o singura directie pana ce se vor transforma in crema(max 2 min). folosesc de 2 ori pe zi masand zona afectata si ma ajuta deja aceasta home made cream. Din farmacie poti incerca urmatoarele produse care dau rezultate la fel de bune: Elancyl, Galenic, o crema de la Forever nu mai tin minte exact cum se cheama(il gasesti impreuna cu un kit)gel Glicoisidin, Vergisal crema