Ştii care sunt culorile verii?

Vara a fost dintotdeauna anotimpul exploziilor de culoare. Energia şi veselia pe care ne-o oferă zilele însorite de vara s-a transpus mereu atât în hainele şi accesoriile pe care le purtăm, cât şi în culoarea părului sau a unghiilor. Mai mult decât atât, culorile sunt ele însele surse de bunădispoziţie şi ne pot ajuta, fie să ne energizăm, fie să ne calmăm sau să ne relaxăm.

Spre exemplu, se ştie că nuanţele de roşu ne ajută să fim mai dinamici şi ne accentuează senzualitatea. Portocaliul este şi el o culoare caldă care ne poate inspira bunăvoinţă şi optimism. În plus, ne ajută să combatem oboseala şi depresia. O culoare liniştitoare, albastru stimulează subconştientul, favorizează creativitatea, oferindu-ne în acelaşi timp şi o stare de calm. Şi verdele este asociat cu echilibrul şi calmul, dar este culoarea naturii şi deţine virtuţi de împrospătare şi tonifiere, ajutându-ne să gândim pozitiv. Culoarea mov are un rol benefic în eliminarea tensiunilor şi stimularea intelectului.

În funcţie de dispoziţia pe care doreşti să ţi-o creezi, poţi opta pentru o întreagă ţinută colorată, sau să înveseleşti o ţinută mai simplă sau sobră cu accente de culoare. Printre aceste accente poţi opta pentru o manchiură colorată, care să te binedispună şi să te aducă în centrul atenţiei. Mai mult decât atât, manichiura colorată este accesoriul ideal pentru costumele de baie din acest sezon. Astfel, noi vă recomandăm noua gama de oje versatile Farmec Collection. Inspirată de petrecerile la piscină, gama va include vara aceasta 7 nuanţe îndrăzneţe, pe care să le poţi folosi la orice ţinută, fie ea de zi sau de noapte pentru a te binedispune instant. Astfel, apa limpede şi cerul senin se regăsesc în cele două nuanţe de albastru Pool party si Deep dive, iar îngheţata fructată şi băuturile cu gheaţă se reflectă în nuanţele roşii Cocktail şi Exotic dream.

Iar pentru costumele de baie colorate din acest sezon, am creat nuanţele Spring break (verde), Flip-flop (corai) şi City break (violet), care vor completa cu succes bronzul arămiu. Astfel, de fiecare dată când ai nevoie de o doză de energie şi optimism, nu ezita să alegi lucruri cât mai colorate, indiferent dacă este vorba de haine, încălţăminte, accesorii sau manichiură!

Farmec.ro

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cele vesele şi sonore. :3

| mona a răspuns:

Culorile vii in special

| Sara2 a răspuns:

Culorile vesele si deschise, bleu, vernil, roz, galben, iar albul este extraordinar intr-o zi torida de vara

| IancuSilviu a răspuns:

Pana una alta ..sa vina vara si mai vorbim laughing

| Wøodenpints a răspuns:

Pentru că aveti atât de puțină imaginație încât trebuie ca cineva să vă spună ce culori ar trebui să vă placă.
Mie silă...

| stlucian a răspuns:

Toate mai putin negru! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da multumim pentru informatii, un articol folositor si interesant.
O zi placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi culorile verii nu sunt cele deschise? Cum ar fi rosu, galben, verde...

| thewomaninwhite a răspuns:

Mov, verde, galben, roz

| user5493 a răspuns:

Rosu,galben si albastru

| ion933 a răspuns:

Verde rosu galben

| Flavius2106 a răspuns:

Verde, galben, portocaliu

| Lorenuta2000 a răspuns:

Coral, violet, verde palid...cel putin asa cred.

| pinkpityc a răspuns:

Culorile deschise
happy

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Roşu, galben şi portocaliu. happy

| PavelVladescu a răspuns:

Culori caldute

| KindduOullie a răspuns:

Albastru, verde

| violetflyer a răspuns:

Pentru persoanele energice, culorile cele mai vii: rosu deschis, galben, verde si albastrul cerului. Pentru persoanele simple, insa care-si pretuiesc frumusetea, culorile pastelate: roz deschis, crem, alabstru deschis. Pentru persoanele cu gust modern si stil clasic, culorile cele mai purtate, cu nuante speciale: roz deschis cu pietricele, alb in amestec cu albastrul deschis, crem cu auriu.

| casandru a răspuns:

Culorile veri sunt portocaliu se mai poarta foarte mult rosu si albastru.

| Bogmina a răspuns:

Pai cele deschise is mai preferabile...roz. galben. albastru...:*

| Zainnn a răspuns:

Verde galben si rosu big grin

| Multifruct a răspuns:

Eu cred ca sint... vrede, galben si albastru

| vioricaf a răspuns:

Rogvaiv

| ralyluca a răspuns:

Albastru de caraibe rosu pal galben portocaliu