Ştii cum să prelungeşti bronzul verii?

Bucură-te de ultimele zilele însorite prelungind nuanța arămie a bronzului din vară, pentru că fustele conice a la Victoria Beckam, ce denota eleganță și simplitate, se asortează cel mai bine la picioarele bronzate.

Dar pentru a-ți menține cât mai mult bronzul, nu te gândi să mergi la solar, dacă chiar îți pasă de sănătatea pielii tale. Alege o metodă cât mai naturală, aplicând un autobronzant de calitate.

Pentru rezultate garantate, ai de urmat câteva etape, deloc complicate:

- Gomajul, pentru îndepărtarea celulelor moarte. Astfel, autobronzantul va pătrunde mai bine în piele. Folosește combinații naturale, precum miere și zahar, tărâțe de grâu și apă, ulei de măsline, zaț de cafea și miere, care îți vor lăsa pielea perfect catifelată.

- Hidratarea, esențială înainte de aplicarea autobronzantului. Pielea hidratată va absorbi mult mai ușor autobronzantul, iar efectul acestuia va fi mai intens. Poți alege între cremele hidratante clasice sau produsele tip after-sun, care conțin o cantitate redusă de agenți autobronzanți.

- Aplicarea autobronzantului - dacă dorești să treci peste pasul 2, poți alege o emulsie autobronzantă și hidratantă în același timp, cum este Gerovital Sun, de la Farmec, care creează un bronz auriu și foarte natural, după doar două, maxim trei utilizări. Acest produs are în compoziție extract organic de rodie, betacaroten, ulei de măsline şi vitamina E și nu conţine parabeni. Trebuie sa mai știi că este important să eviți contactul cu îmbrăcămintea până la absorbţia completă a autobronzantului. De asemenea, pe durata folosirii acestuia evită să folosești apa fierbinte la duș.

Farmec.ro

14 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

- Mulțumim pentru informații.

| MiSSyoUNow a răspuns:

Foarte bune sfaturile, dar poti sa prelungesti bronzul daca te dai cu ulei de mandarine in fiecare seara. Pielea va fi mai catifelata si vei pastra mai mult timp bronzul!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Fain dar nu imi trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
Un articol foarte interesant!
Multumim pentru informatii, sunt foarte utile.
La revedere!

| raresbarbier a răspuns:

E o firma de calitate!

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

FAIINN.dar sunt bronzata destul!

| moartetiganilor a răspuns:

Neah.

Răspuns utilizator avertizat
| ℜëßëℓå a răspuns:

Sunt niste sfaturi bune, dar eu cand ma bronzez asa imi ramane culoare pielii pentru totdeauna, nu stiu ce ce, dar asa este. happy

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Atunci ai fi fost destul de inchisa la piele. poate chiar neagrawinking

| ℜëßëℓå a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Nici chiar asa, da sunt putin cafenie la piele.

| Cocochannel a răspuns:

Exact! Cu carotenul din morcovi!

| Dontspeek a răspuns:

Interesant

| vyl a răspuns:

Din pacate este inceputul primaveri aici