| Orannginna a întrebat:

Stiti bijuteriile acelea din plastilina? Am si eu un inel si l'am tot studiat in speranta ca imi voi da seama cu ce solutii pot sa'mi tratez alte bijuterii tot din plastilina dar modelate de mine? Stie cineva? Help!

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca te referi la altceva... Nu e plastelina, e pasta modelatoare fimo. Dupa ce le modelezi le arzi in cuptor si le protejezi cu un lac special. Cauta pe net fimo si gasesti si pasta si tot felul de accesorii. Succes!

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cred ca este vorba despre bijuteriile din fimo. Fimo se intareste dupa coacere, apoi se protejeaza cu lac special pentru fimo.

| Orannginna explică:

Merci mult fetelor, n'am stiut ca se numeste fimo, credeam ca e pur si simplu plastilina. M'ati ajutat f. mult. :*

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Am eu acasa unu laughing e din ceva special. un fel de crema.cand l-am vazut la tine la deget. am zis ca e din plastilina. dar are si o cunostinta si mi-a dat mai multe detalii. e un fel de pasta. o sa ma interesez exacttongue