| Abby1516 a întrebat:

Stiti ca sunt o multime de tutoriale cu manichiura. In unele dintre ele apare un fel de oja cu care se da pe deget pe marginea unghiei apoi la sfarsit se ia ca o pielita, aceasta ajuta sa nu sa murdareasca cu lac. Nu stiti cum se numeste si unde as gasi de cumparat?

Răspuns Câştigător
| teonatzl a răspuns:

Se numesc Latex Barriers. Cel mai fain e Simply Peel http://cdn6.bigcommerce.com/......489261.jpg Poti cauta la ei pe site sau pe Amazon. Daca nu gasesti nicicum poți folosi Aracet. Il aplici cu o pensula normala si aștepți sa devina transparent.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este latex lichid, dar nu se gaseste peste tot. Si eu am căutat. Îl poti face acasa intr.o sticluta goala de oja. Un sfert din sticluta sa fie cu apa si restul aracer. Sper ca te.am ajutat