| Aecnav a întrebat:

Stiti ceva creme / lotiuni pentru barbati pe baza de retinol?

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Aecnav! Părerea mea este că poți utiliza cremele cu retinol pe care le folosesc și doamnele. Contează mai mult tipul de ten și nu cui îi este destinată, respectiv femei/bărbați.
De asemenea trebuie să ții cont de anumite reguli de folosire a acestor creme (când este rece e bine să o folosim o dată la 3 zile, la începutul utilizării pielea va deveni și mai uscată căpătând un aspect solzos, de asemenea pielea pe care se aplică retinol are o sensibilitate crescută la soare).
Uite aici niște creme din care poți alege, cu siguranță că sunt mult mai multe http://www.econatural.ro/index.php/ingrijirea-fetei/-gama-retinol-a
O zi cu zâmbet să ai!