| Cineva. a întrebat:

Stiti cumva daca pot depigmenta o alunita? Nu e iesita in afara. E pur si simplu o pata maro. E micuta, dar mi se pare foarte inestetica ca e aproape de varful nasului.Multumesc!

2 răspunsuri:
| RedHair a răspuns:

Nu se poate depigmenta dar poate disparea daca dai pe ea cu suc de rostopasca (care e maro si nu iese la spalare) pana la disparitie (1, 2 saptamani). Poti scapa de ea daca vrei, dar eu zic ca e un semn distinctiv si are si saraca alunita farmecul ei (la fel ca pistruii mei) laughing.

| adiedge a răspuns:

Da! se poate depigmenta la medici dermatologi. Dar depinde de alunita, unele pot fi si canceroase. Medicu decide daca poate inerveni!