carla
| carla a întrebat:

Stiti cumva vreo reteta de masca pentru par, preparata acasa, din produse cat mai naturale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ULEI DE MASLINE SI SUC DE LA LAMAIE, 50ml ulei si suc de la o jumate de lamaie, se pune pe par si dupa se pune o punga in cap deasupra te legi cu o esarfa sau o broboada si stai 20 de minute dupa te speli la cap numai cu sampon fara balsam se face o data pe saptamana.

6 răspunsuri:
| Delia 75 a răspuns:

Maioneza preparata cu ulei de masline... pe mine m a ajutat. sper sa iti fie si tie de folos

mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Vezi aici ceva exemple de astfel de masti:
http://sfaturi.eva.ro/......14174.html
http://www.pretaporter.ro/......e_995.html

| stina a răspuns:

eu foloseam la un moment dat un mix de galbenus de ou, ulei de masline si frunze de hennah. Puneam masca cu cam 20 de minute inainte sa ma spal pe cap si o lasam pana ce incepeau sa furnice radacinile. Inconvenientul ar fi ca frunzele de hennah te fac roscata happy In rest, parul arata superb

| sorinalaura a răspuns:

Masca cu galbenus de ou....il face matasos si puternic....ai grija sa nu pui si albusul....se intareste in contact cu apa calda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua galbenusuri de ou si doua lingurite de ulei de masline se amesteca pana se formeaza ca o maioneza

| gheox a răspuns:

Poti incerca si galbenus ou + ulei de ricin + vitamina A+D2. Ajuta si la regenerare.