| arekussa a întrebat:

Se poate face rujul acasa din ingrediente naturale?
Stiti vreo reteta?

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

DA! Ai nevoie de vaselina care o gasesti in farmacie sau DM,de pigment (fard) culoarea care ti-o doresti pentru ruj,un tub gol in care sa pui rujul,putin ulei de maslina daca doresti si hidratare,daca doresti un miros sau o aroma adaouga o picatura de estenta de vanilie. Intr-o lingura tinuta deasura unei surse de foc se pune vaselina la incalzit,cand este lichida se adauga restul ingredientelor si se amesteca, cand s-a omogenizat totul se toarna amestecut(adaugi pigment/fard cat consideri) in tubul gol de ruj pregatit si i-l lasi sa se intareasca, de preferat in frigider.

4 răspunsuri:
| Heidii a răspuns:

Da, se poate.
http://www.youtube.com/watch?v=bib_QTtAh_Q
bine, asta e gloss.

| ToxiikGirl a răspuns:

Nu,chair nu poti sa-ti faci un ruj, pentru ca rujurile sunt facute din anumite organe ale unei Balene.

| Tzukushi a răspuns:

Uite aici rujuri rezistente, am scris prerea mea despre ele

http://mariabeautytips.wordpress.com/......ut-review/

| ZeRoberto a răspuns:

Nu cred ca se poate pentru. ca rujul este obtinut 100% pe cale sintetica.Si tu daca incerci sa il faci in casa, nu prea ai avea de unde sa faci rost de pigment asa de concentrat si sa nu fie toxic.