| Annaa a întrebat:

Stiti cumva vreo solutie naturista care ajuta la accentuarea bronzului? in afara de autobronzant...

Răspuns Câştigător
| mikywhiteangel a răspuns:

Daca ai de gand sa stai la soare foloseste ulei de masline. Pur si simplu in aplici pe piele, ca pe o lotiune. Dar nu iti recomand sa faci asta de la prima plaja, s-ar putea sa te arzi. La prima plaja ar trebui sa folosesti o crema cu factor de protectie. Dupa aceea incepi cu ulei de masline.
Eu am incercat asta vara trecuta si m-am bronzat foarte frumos, fara sa ma ard. Inca un sfat, inainte de prima expunere la soare, si chiar la 3 zile de la o plaja, sa folosesti un exfoliant ca sa elimini celulele moarte(incearca un amestec de zat de cafea cafea/zahar si gel de dus/miere.

2 răspunsuri:
| sherlock a răspuns:

Cel mai naturist e sa stai la soare in reprize maxim 1 ora, altfel risti sa te arda soarele si sa plangi! Gandeste-te ca esti o friptura si trebuie sa te faci bine si uniform. happy

| Biutzu a răspuns:

Da e bine si ce au zis ei dar mai bine stai intr-o cada cu apa(lighean )la soare si te faci afro